Lista produktów marki PIUSI

FIRMA PIUSI

Włoska firma PIUSI powstała w 1953 roku jest wiodącym producentem armatury do przepompowywania i dystrybucji paliw płynnych tj. olej napędowy, opałowy, benzyna, oleje hydrauliczne, silnikowe przekładniowe oraz AdBlue. Armatura paliwowa firmy PIUSI ze względu na swoją niezawodność, profesjonalne rozwiązania oraz łatwość w obsłudze znalazła szerokie zastosowanie na całym świcie w takich branżach jak motoryzacja, transport, budownictwo, rolnictwo, przemysł. W ofercie firmy PIUSI znajdziemy m.in. pompy do paliw płynnych, liczniki przepływu paliwa, filtry paliwa i separatory wody.

Pompy paliwa

W ofercie włoskiej firmy PIUSI znajdziemy szeroką gamę pomp do oleju napędowego, olejów smarów oraz AdBlue. Szeroka oferta pomp do oleju napędowego i AdBlue , które występują w wersji zasilania 230V, 12V lub 24V sprawia, że każdy dobierze pompę do własnych potrzeb i zastosowań. Najpopularniejsze pompy PIUSI do oleju napędowego to pompy Panther 56, 72, pompa E120 wszystkie zasilane z sieci 230V, oraz pompy BP3000 i BIPumps które zasilane mogą być napięciem 12V lub 24V. Pompy do oleju i smarów typu Viscomat w zależności od wersji zasilane mogą być również napięciem trójfazowym 400V.

Filtry paliwa 

W dystrybutorach paliwa oraz układach dystrybucyjnych stosowanych w zbiornikach do magazynowania paliwa niezbędnym elementem wyposażenia jest filtr paliwa. Najczęściej stosowanym filtrem paliwa w ofercie firmy PIUSI jest filtr Clear Captor, który składa się z głowicy oraz przezroczystej szklanki, dzięki której w łatwy sposób ocenimy czy filtr paliwa może jeszcze pracować czy należy go już wymienić. Filtr Clear Captor z wymiennymi wkładami filtrują paliwo z cząstek stały większych od 5 μm., Jeżeli nie zdecydujemy się na filtr Clear Captor do wyboru mamy jeszcze puszkowe filtry CF60 i CF100, dzięki którym oczyścimy paliwo z cząstek stałych większych od 10μm.

Separatory wody

Innym elementem odpowiedzialnym za czystość paliwa jest separator wody. Podobnie jak filtr paliwa najpopularniejszy model to separator Clear Captor z wymiennym wkładem, który odseparowuje wodę z paliwa ora dodatkowo oczyszcza paliwo z cząstek stałych większych od 30μm. W wersji puszkowej PIUSI oferuje separatory CFD70-30 oraz CFD 150-30 o przepływie kolejno 70l/min i 150 l/min.

Dystrybutory paliwa

Gotowe układy dystrybucyjne lub dystrybutory paliwa to w pełni funkcjonale urządzenia dzięki którym możemy zatankować paliwo do pojazdu. Dystrybutory PIUSI w zależności od wersji różnią się zastosowaną pompą paliwa, licznikiem przepływu filtrem lub separatorem wody, długością węża tłocznego, który zakończony może być pistoletem manualnym lub automatycznym. Dystrybutory do paliwa z wyższej półki mogą mieć zamontowane rozbudowane systemy zliczające ilość wydanego paliwa np. SelfService. Dzięki takiemu rozwiązaniu bez problemu przeniesiemy dane do komputera, systemy SelfService wyposażone mogą być w klucze dzięki czemu będziemy dodatkowo zidentyfikujemy osobę która pobrała paliwo ze zbiornika

Jest 79 produktów.

Pokazano 1-12 z 79 pozycji

Indeks: F00611B60

Marka: PIUSI

Filtr BIO do Biodiesla Clear Captor 100l/min - PIUSI

Recenzje: 0

Filtr Clear Captor PIUSI 5µm przeznaczony do paliwa, oleju napędowego, ON, ropy oraz biodiesla w przezroczystej obudowie. Maksymalny przepływ paliwa przez filtr PIUSI Clear Captor wynosi 100l/min (26,4 gpm). W zestawie znajdują się dwa wymienne wkłady, przezroczysta obudowa oraz głowica z wejściem i wyjściem 1" BSP.

Cena 334,00 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: F00611B00

Marka: PIUSI

Filtr do dystrybutora paliwa, oleju napędowego Clear Captor 100l/min - PIUSI

Recenzje: 0

Filtr Clear Captor PIUSI 5µm przeznaczony do paliwa, oleju napędowego, opałowego, ON, ropy oraz biodiesla w przezroczystej obudowie. Maksymalny przepływ paliwa przez filtr PIUSI Clear Captor wynosi 100l/min. W zestawie znajdują się dwa wymienne wkłady, przezroczysta obudowa oraz głowica z wejściem i wyjściem 1" BSP.

Cena 339,00 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: F09359000

Marka: PIUSI

Filtr paliwa CF 100 - PIUSI

Recenzje: 0

Filtr wstępny włoskiej firmy PIUSI CF100 przeznaczony do paliwa, oleju napędowego, opałowego oraz biodiesla o przepływie do 100 l/min. Filtr paliwa PIUSI CF100 blokuje cząstki stałe o wymiarach powyżej 10 μm. Filtr do dystrybutora paliwa posiada gwint wewnętrzny 1 1/4" BSP. Zaleca się wymianę filtra raz do roku lub przy widocznym zmniejszeniu przepływu...

Cena 119,00 zł
Więcej
W magazynie