Węże uniwersalne

Węże uniwersalne to grupa węży, które pozwalają na przesyłanie cieczy, powietrza czy lekkich chemikaliów. Są elastycznymi wężami tłocząco-ssącymi o szerokim zastosowaniu. Możliwe jest zastosowanie niektórych ich rodzajów, spełniających odpowiednich wymagań higieniczności, w przesyłaniu produktów spożywczych. Tego rodzaju wąż powinien mieć opisane te rodzaje zastosowań w swojej charakterystyce katalogowej. Węże uniwersalne są wykonane z gumy oraz polichlorku winylu. Są one lekkie i delikatne. Niektóre modele są wzmacniane krzyżowym oplotem, dzięki czemu są one odporne jest na ścieranie, załamywanie się oraz na niekorzystne warunki atmosferyczne. Zaletą węży uniwersalnych jest duża elastyczność. Ich powierzchnia zewnętrzna oraz wewnętrzna jest gładka oraz przezroczystą, co pozwala na optyczną kontrolę nad przepływającą cieczą. Oferowane przez nas węże są zgodne jest z wymogami europejskimi 2007/19/EC (płyny symulacyjne A,B,C). Posiadają one różne długości oraz średnice. W zależności od ich średnicy ciśnienie robocze wynosi od 1 do 8 bar. Węże uniwersalne pozwalają na pracę w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych oraz szerokim zakresie temperatury. Wąż może pracować w temperaturze od -15°C do +70°C. Jest również odporny na promieniowanie UV. Odpowiednie końcówki do węży uniwersalnych montuje się przy użyciu odpowiednio dobranych skręcanych opasek i obejm. Niektóre z nich mogą być zaciskane tulejami zaciskowymi. Każdorazowo sposób montażu końcówek powinien być indywidualnie dopasowany do potrzeb oraz zastosowania węża. W przypadku wyboru węży wykonany z PCV, należy uwzględnić spadki ciśnienia roboczego, które występują w podwyższonej temperaturze. Węże uniwersalne mają szerokie zastosowanie. Pierwotne były używane do transportu powietrza, jednak obecnie stosuje się je w wielu gałęziach gospodarki. Są obecne w zakładach przemysłowych, w serwisach i warsztatach samochodowych. Można wykorzystywać je w rolnictwie, ogrodnictwie jak również w gospodarstwach domowych. Wykonane z materiałów transparentnych, pozwalają na wizualną kontrolę przesyłania lekkich chemikaliów, alkoholi, wody, cieczy nieagresywnych czy środków ochrony roślin.

Węże uniwersalne

Węże uniwersalne

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Wąż ssawno-tłoczny METALFLEX

Recenzje: 0

Techniczny wąż ssawno-tłoczny wzmocniony spiralą do produktów spożywczych, powietrza, lekkich chemikaliów, alkoholi, wody, wina, piwa o stężeniu do 28%. Wąż ssawno tłoczny występuje również pod nazwą METAL-FLEX, METALFLEX, BOSPORIN/TR, SPIRE ACIER, CORDSTELL, BOSPHORIN. Podana cena jest ceną za 30 metrowy krążek. Krótsze odcinki wyceniamy indywidualnie.

Cena
194,34 zł brutto
158,00 zł netto
Więcej
W magazynie

Wąż techniczny, zbrojony WTZ, 50 metrów

Recenzje: 0

Elastyczny transparentny wąż do przesyłania wody, powietrza oraz innych mediów nieagresywnych wykonany z polichlorku winylu wzmocniony krzyżowym oplotem. Wąż techniczny WTZ odporny jest na ścieranie, załamywanie oraz na niekorzystne warunki atmosferyczne. Podana cena obowiązuje przy zakupie krążka 50 metrów, krótsze odcinki wyceniamy indywidualnie.

Cena
73,19 zł brutto
59,50 zł netto
Więcej
W magazynie