Archiwum bloga
Kategorie bloga
Ostatnie komentarze
Bez komentarza
Wyszukiwanie na blogu

Jak tankować taniej

Wysłany dnia2 Lata temu bt
Ulubiony2

Posiadanie własnej ministscji paliw wyposażonej w dystrybutor paliwa zarówno firmie jak i gospodarstwie rolnym niesie za sobą wiele korzyści. Na pierwszy plan wysuwa się oszczędność pieniędzy dzięki hurtowemu zakupowi paliw płynnych

Jak tankować taniej

Posiadanie własnej ministscji paliw wyposażonej w dystrybutor paliwa zarówno firmie jak i gospodarstwie rolnym niesie za sobą wiele korzyści. Na pierwszy plan wysuwa się oszczędność pieniędzy dzięki hurtowemu zakupowi paliw płynnych, bez względu na to czy nasza flota zasilana jest olejem napędowym, benzyną, naftą lotniczą czy Adblue hurtowy zakup tych paliw jest dużo bardziej korzystny. Innymi zaletami posiadania układów do dystrybucji paliwa jest pełna kontrola nad wydawanym paliwem, brak konieczności dojazdu pojazdów do stacji paliw czy sprawdzony dostawca paliwa dzięki czemu mamy pewność że paliwo jest dobrej jakości.

TECHTOR - Armatura do paliw płynnych

Produkty oferowane przez firmę TECHTOR mogą Państwo nabyć zarówno drogą internetową na stronie www.dopaliwa.pl jak również w sklepie stacjonarnym w mieszczącym się w Toruniu. W ciągłej sprzedaży posiadamy armaturę do oleju napędowego, benzyny, paliwa lotniczego, nafty lotniczej, AdBlue oraz gęstszych olejów i smarów. W ofercie posiadamy pompy paliwa, liczniki przepływu, pistolety do tankowania, filtry i separatory wody, elektryczne i pneumatyczne oczyszczarki i wysysarki paliwa oraz dystrybutory do AdBlue, oleju napędowego i benzyny firm PIUSI, RAASM, FMT oraz HIFI FILTER.

Pompa do paliwa z licznikiem

Najczęściej spotykanymi pompami do przepompowywania oleju napędowego są samozasysające pompy łopatkowe firmy PIUSI lub FMT. Pompy paliwowe zasilane mogą być napięciem zmiennym 230V lub napięciem stałym 12V lub 24V. Do przepompowywania gęstych olejów silnikowych, hydraulicznych, przepracowanych lub przekładniowych stosuje się pompy zębate do oleju lub pompy membranowe firmy RAASM. Do benzyny lub nafty oczyszczonej stosowane są pompy, które ze względu na właściwości wybuchowe obu cieczy mogą pracować w atmosferze wybuchowej EX.

Licznik paliwa

Do wewnętrznej dystrybucji oleju napędowego, AdBlue czy benzyny możemy zastosować liczniki cyfrowe posiadające wyświetlacze ciekłokrystaliczne lub równie dokładne liczniki mechaniczne. Dokładność urządzeń marki PIUSI waha się w granicach od 0,5% do 1%. Liczniki do paliwa montowane mogą być zarówno przy dystrybutorze paliwa jak i przy pistolecie nalewowym.

Filtry paliwa i separatory wody

Bardzo ważnym elementem w każdym układzie do przetłaczania paliwa jest filtr paliwa i separator wody, dwa w jednym czyli filtr paliwa z separatorem wody. Oczyszczając paliwo z cząstek stałych a także eliminując z niego wodę zapobiegamy nadmiernemu zużyciu maszyn i urządzeń do których przepompowywany jest olej lub inne paliwo. W ofercie posiadamy filtry i separatory wody z gwintami BSP i UNF o różnej klasie oczyszczania od kilku do kilkudziesięciu micronów. Najpopularniejsze filtry paliwa do układów dystrybucyjnych to filtry firmy PIUSI, GILBARCO, ADAM PUMPS. Uzupełnieniem ofertą są filtry i separatory firmy HIFI FILTER która produkuje zamienniki do większości filtrów dostępnych na rynku.

Węże przemysłowe

W ofercie posiadamy bardzo szeroki asortyment węży paliwowych przeznaczanych do różnego rodzaju mediów. W ofercie posiadamy węże do oleju napędowego, opałowego oraz gęstszych olejów i smarów charakteryzujących się dużo większą lepkością i gęstością, węże do benzyny, RSM oraz AdBlue. W ofercie posiadamy również przewody uniwersalne przeznaczone do cieczy nieagresywnych, węże spożywcze, odciągowe do trocin oraz przewody wentylacyjne do powietrza. 

Pistolety do paliwa

Zakończeniem każdej linii dystrybucyjnej do paliw płynnych jest pistolet do tankowania. Pistolety do wydawania paliwa występują w wersji automatycznej lub manualnej. Automatyczne pistolety do paliwa charakteryzują się tym, że po zakończeniu procesu tankowania wyłączają i dzięki temu paliwo nie przeje się. Pistolety charakteryzują się przepływem w zależności od modelu od kilkudziesięciu do kilkuset litów na minutę. Niektóre z modeli pistoletów posiadają wbudowany licznik paliwa co w dużym stopniu ułatwia odczyt ilości litrów cieczy która została przepompowana.

Produkty powiązane
Zostaw komentarz
Zostaw odpowiedź
Zaloguj się, aby opublikować komentarz.

Menu

Ustawienia

Utwórz bezpłatne konto, aby zapisywać ulubione przedmioty.

Zalogować się