Licznik paliwa

W ofercie posiadamy cyfrowe i mechaniczne liczniki benzyny, nafty (kerozyny), oleju napędowego, opałowego,  AdBlue, oraz olejów o średniej i wysokiej lepkości tj. olej silnikowy, przepracowywany, hydrauliczny czy przekładniowy. Przepływomierze paliwa w zależności od medium które będą odmierzać mogą posiadać gwinty o średnicy od 1/8 cala poprzez 1 cal aż po liczniki z przyłączem o średnicy 2" 3" i więcej cali. Inną ważną cechą licznika jest dokładność pomiaru. W modelach które nie są pod nadzorem Głównego Urzędu Miar, a więc tych liczników którymi można dystrybuować paliwo tylko do własnych potrzeb, dokładność wynosi od 0,5% do 1,0%

Przepływomierze paliwa

W ofercie posiadamy przepływomierze do substancji ropopochodnych oraz AdBlue firm PIUSI, RAASM oraz PRESSOL, liczniki w/w firm charakteryzują się wysoką jakością wykonania w porównaniu do liczników paliwa mało znanych firm których cena jest niewiele niższa jednak jakość wykonania oraz dokładność pomiaru paliwa pozostawiają wiele do życzenia. Każdy licznik paliwa elektroniczny jak i mechaniczny daje nam możliwość kalibracji urządzenia w celu upewnienia się że pomiar przepływającego paliwa jest dokładny.

Wybór licznika paliwa

Dobór licznika przepływu paliwa nie jest sprawą bardzo skomplikowaną jednak jest on uzależniony od kilku parametrów z których składa się instalacja do dystrybucji paliwa. Przed wyborem urządzenia które będzie odmierzać ciecz w układzie powinniśmy znać rodzaj substancji którą będziemy odmierzać oraz wydajność pompy która będzie zastosowana w instalacji. Każdy licznik do paliwa może pracować w określonym zakresie przepływu co uzależnione jest właśnie od rodzaju cieczy i średnicy przyłącza.

Przepływomierze paliwa

Filtruj według

Menu

Ustawienia

Utwórz bezpłatne konto, aby zapisywać ulubione przedmioty.

Zalogować się