Przepływomierz do oleju napędowego

Instalacje do dystrybucji oleju napędowego montowane w dwupłaszczowych zbiornikach lub dystrybutorach powinny być wyposażone w mechaniczne lub elektroniczne, cyfrowe liczniki do oleju napędowego. Zamontowany w instalacji  przepływomierz do oleju napędowego daje nam możliwość pełnej kontroli nad wydawanym olejem ze zbiornika do pojazdu lub maszyny rolniczej. Typowe urządzenia do pomiaru przepływającego oleju napędowego przez instalację paliwową mają podobnie jak cały układ 1” calowy gwint BSP, który z łatwością zamontujemy nawet do istniejącej już instalacji. Największymi producentami liczników do pomiaru paliwa są firmy PIUSI, RAASM, PRESSOL, GESPASA, FMT.

Licznik mechaniczny

Najprostsze układy dystrybucyjne wyposażone są mechaniczne liczniki do pomiaru przepływającego oleju napędowego, przepływomierze tego typu wyposażone są najczęściej w duży trzy lub czterocyfrowy wyświetlacz, który wskazuje aktualne tankowanie oraz licznik, który pokazuje ile cieczy zostało przetłoczone przez urządzenia od momentu jego pierwszego uruchomienia do chwili obecnej. Dokładność przepływomierzy mechanicznych po wykalibrowaniu urządzenia wynosi najczęściej +/- 1%.

Liczniki do dystrybutora

Cyfrowe przepływomierze do oleju napędowego podobnie jak liczniki mechaniczne posiadają licznik, który sumuje wszystkie tankowania od początku użytkowania urządzenia. Licznik przepływu paliwa zastosowany w układach dystrybucyjnych w większości przypadków posiada 1” gwint wewnętrzny BSP, dzięki czemu w łatwy sposób połączymy cały układ. Liczniki cyfrowe w zależności od zastosowanego modelu mają dokładność od 0,5 do 1%. Niektóre modele przepływomierzy do oleju napędowego możemy montować do pistoletu, dzięki czemu widzimy ile paliwa zatankowaliśmy bez odwracania się w stronę układu dystrybucyjnego.

Liczniki do oleju napędowego

Filtruj według

Menu

Ustawienia

Utwórz bezpłatne konto, aby zapisywać ulubione przedmioty.

Zalogować się