Węże przemysłowe

Węże są elastycznymi rurami. Ich zadaniem jest przesyłanie substancji oraz produktów zarówno w stanie ciekłym, jak i stałym (pod odpowiednim ciśnieniem). W zależności od potrzeb, mogą mieć one różną średnicę. Najczęściej wykonane są z gumy, która posiadając zróżnicowaną grubość i właściwości, determinuje wykorzystanie węża. Poza wężami z gumy, dostępne są również węże wykonane z tworzywa PCV. Zaletą węży jest ich elastyczność, co ułatwia ich montaż i przyspiesza pracę. Są one układami, które w całości mogą być demontowane i w prosty sposób transportowane, oraz wykorzystywane w czasie potrzeby. Zazwyczaj razem z wężami oferowane są dodatkowe złącza, końcówki, czy obejmy, które pozwalają na efektywniejsze ich wykorzystanie. Wiele z nich ma na stałe zamontowane odpowiednie gwinty wewnętrzne lub zewnętrzne. Materiały, które mogą być przesyłane wężami, są zróżnicowane, stąd też muszą mieć one odpowiednią budowę, czy być wykonane z odpowiednich materiałów. Zazwyczaj przesyła się nimi substancje w stanie ciekłym, czy też gazowym, pod odpowiednim ciśnieniem. Możliwe jest również przesyłanie substancji stałych za pomocą węży ssawno-tłocznych. Najbardziej zróżnicowana jest grupa węży przemysłowych, w których znaleźć można zarówno elastyczne przewody, jak i węże techniczne, czy ssawne. Można je stosować do materiałów o temperaturze zarówno niskiej, jak i wysokiej, czy przesyłać w nich substancje chemiczne, sprężone powietrze czy też gazy techniczne. Węże wykorzystywane są w wielu gałęziach gospodarki. Znajdują swoje zastosowanie w przemyśle, rolnictwie czy transporcie. Węże znajdujemy również w gospodarstwach domowych, jako przyłącza do armatury. Często są też częściami wyposażenia sprzętów ogrodowych. Wiele rodzajów węży można znaleźć w gabinetach kosmetycznych czy w branży medycznej. Codziennie spotykamy je w sklepach czy też w miejscach publicznych. W zależności od zapotrzebowania klienta dobieramy odpowiednie węże uwzględniając ich grubość, materiał, z którego zostały wykonane, zastosowanie oraz dodatkowe parametry uwzględniane indywidualnie z klientem. Pod uwagę bierzemy również warunki atmosferyczne, w których będą one używane.

Węże

Węże

W szerokiej ofercie posiadamy węże ssawno-tłoczne dedykowane do przepompowywania paliw płynnych takich jak olej napędowy, benzyna, paliwo lotnicze, nafta oraz Adblue, węże odciągowe do materiałów sypkich np. trocin lub innych produktów odpadowych, oraz węże uniwersalne typu metalflex które wykorzystywane mogą być do przesyłu wody oraz innych cieczy nieagresywnych.

Jest 14 produktów.

Pokazano 1-8 z 14 pozycji

Wąż ssawno-tłoczny METALFLEX

Recenzje: 0

Techniczny wąż ssawno-tłoczny wzmocniony spiralą do produktów spożywczych, powietrza, lekkich chemikaliów, alkoholi, wody, wina, piwa o stężeniu do 28%. Wąż ssawno tłoczny występuje również pod nazwą METAL-FLEX, METALFLEX, BOSPORIN/TR, SPIRE ACIER, CORDSTELL, BOSPHORIN. Podana cena jest ceną za 30 metrowy krążek. Krótsze odcinki wyceniamy indywidualnie.

Cena
194,34 zł brutto
158,00 zł netto
Więcej
W magazynie

Indeks: W0T019001GZ2

Wąż do paliwa 19 mm tłoczny CARBO N/L10 2xGZ zakuty maszynowo

Recenzje: 0

Wysokiej jakości wąż do oleju napędowego oraz innych płynów o zawartości związków aromatycznych poniżej 50% o średnicy 3/4 cala. Węże do paliwa obustronnie zakute gwintem zewnętrznym GZ 1” BSP. Wąż do oleju CARBOPRESS wykonany z odpornej na ścieranie mieszanki EPDM i NBR. 

Cena
89,20 zł brutto
72,52 zł netto
Więcej
W magazynie

Indeks: WSTV25001GZ2

Producent: MERLETT

Wąż ssawno-tłoczny VACUPRESS OIL DN 25 mm do paliwa

Recenzje: 0

Wzmocniony stalową spiralą wąż ssawno-tłoczny Vacupress Oil DN 25 którego największą zaletą jest całkowita odporność na niekorzystne działanie substancji ropopochodnej zarówno na warstwę wewnętrzną jak i zewnętrzną. Wąż Vacupress Oil DN 25 obustronnie zakuty gwintem zewnętrznym GZ 1".

Cena
141,51 zł brutto
115,05 zł netto
Więcej
W magazynie

Indeks: WST025001GZ2

Wąż ssawno-tłoczny do paliwa 25 mm, M-FLEX PETROL S/D

Recenzje: 0

Ssawno-tłoczny wąż paliwowy M-FLEX PETROL S/D o średnicy 25 mm. Wąż paliwowy SAE 100 DN 25 jest najczęściej stosowanym wężem do zasysania paliwa ze zbiornika do pomp paliwowych. Przewód paliwowy M-FLEX PETROL S/D może być stosowany również jako wąż tłoczny. Wąż obustronnie zakuty maszynowo gwintem zewnętrznym GZ 1".

Cena
119,68 zł brutto
97,30 zł netto
Więcej
W magazynie

Wąż techniczny PVC, zbrojony - 50 metrów

Recenzje: 0

Elastyczny transparentny wąż techniczny PVC do przesyłania wody, powietrza oraz innych mediów nieagresywnych. Wąż PVC wykonany z polichlorku winylu wzmocniony krzyżowym oplotem. Wąż techniczny WTZ odporny jest na ścieranie, załamywanie oraz na niekorzystne warunki atmosferyczne. Podana cena obowiązuje przy zakupie krążka 50 metrów, krótsze odcinki...

Cena
73,19 zł brutto
59,50 zł netto
Więcej
W magazynie

Indeks: W0T025001GZ2

Wąż do paliwa 25 mm tłoczny CARBO N/L10 zakuty maszynowo

Recenzje: 0

Tłoczny wąż do paliwa 1” Carbopress przeznaczony do przepompowywania oleju napędowego oraz innych olejów o podobnych właściwościach ze zbiorników dwupłaszczowych do pojazdów i maszyn rolniczych. W ofercie posiadamy węże do paliwa i oleju o dowolnej długości. Wąż do paliwa CARBOPRESS wykonany jest z odpornej na ścierania mieszanki NBR i EPDM.

Cena
109,35 zł brutto
88,90 zł netto
Więcej
W magazynie

Wąż ssawno-tłoczny TM 30 SEMPERIT do paliwa

Recenzje: 0

Olejoodporny wąż ssawno tłoczny TM 30 Semperit. Węże do paliwa Semperit wzmocnione zostały spiralą oraz dwoma skrzyżowanymi przewodami miedzianymi. Węże TM 30 Semperit docinany na zamówienie oraz zakuwamy maszynowo zgodnie z zamówieniem. W ofercie posiadamy węże o średnicy od 3/4" do 3". 

Cena
121,77 zł brutto
99,00 zł netto
Więcej
W magazynie