Jak wybrać pompę do smaru?

Kluczowym parametrem, na który należy zwrócić uwagę podczas wybierania pompy do smaru, jest waga beczek, na jakich pompa może zostać zabudowana. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno pompy do niewielkich beczek o wadze 20-30 kg, jak i do większych – o wadze 180-220 kg. Istotną kwestią jest także stopień lepkości smaru, jaki może być transportowany przez pompę. Nasze produkty przeznaczone są do transferu smarów o średniej oraz dużej lepkości. Warto zwrócić też uwagę na długość rury ssawnej, gdyż to od niej zależy to, na jakie odległości możliwy będzie transfer smaru. Produkty dostępne w naszej ofercie posiadają krótkie rury ssawne, o długości od 480 do 940 milimetrów.

Wydajność i rodzaje pomp do smaru

Wydajność to jeden z najważniejszych parametrów pomp do smaru. Osoby, którym zależy na jak najszybszym transferze smaru, powinny postawić na pompę, która zapewnia duże natężenie przepływu. Zwykle jest ono mierzone w gramach na minutę. Sprzęty dostępne w naszej ofercie posiadają natężenie przepływu rzędu 1500 g/min, co plasuje je wśród pomp do smaru o średniej wydajności, jednak jest ona w pełni wystarczająca dla potrzeb własnych lub potrzeb niewielkiego zakładu.

W kwestii wydajności warto zastanowić się także nad rodzajem pompy do smaru. Jeśli zamierzamy używać jej sporadycznie, wystarczająca może okazać się pompa ręczna. Pompy pneumatyczne wykorzystywane są przy większym zapotrzebowaniu, natomiast odpowiedzią na bardzo duże zapotrzebowanie są pompy elektryczne. Nasza oferta obejmuje jedynie pneumatyczne pompy do smaru.

Pompy do smaru

Filtruj według

Menu

Ustawienia

Utwórz bezpłatne konto, aby zapisywać ulubione przedmioty.

Zalogować się