Przepływomierz do Adblue – jak wybrać?

Wybierając przepływomierz do Adblue, należy rozważyć kilka kwestii. Pierwszą z nich jest lepkość cieczy, jaką mamy zamiar transportować. Liczniki do Adblue zwykle przeznaczone są do cieczy z określonego przedziału lepkości, np. 2-5,35 cSt. Drugą kwestią jest określenie ciśnienia, pod jakim zamierzamy transportować ciecz i zweryfikowanie, czy parametr danego licznika do Adblue dotyczący maksymalnego ciśnienia jego pracy, spełni nasze potrzeby. Równie ważna jest temperatura transportowanych cieczy. Przeważnie mieści się ona w przedziale -10 do +50C. Pozostają także kwestie techniczne, takie jak rodzaj gwinta, który warunkuje przydatność danego przepływomierza do Adblue względem posiadanej instalacji. Nie bez znaczenia jest także rodzaj zasilania. Liczniki do Adblue w większości zasilane są niezależnie od źródła prądu, czyli przy wykorzystaniu baterii alkaicznych. Jeśli przewidujemy, że przepływomierz do Adblue często wykorzystywany będzie w warunkach zewnętrznych, warto upewnić się, czy jego obudowa zapewnia bezpieczną pracę w przypadku deszczowej pogody, a także czy odpowiednio skutecznie chroni przed przedostawaniem się pyłów do wnętrza licznika.

Jak działa licznik do Adblue?

Montaż licznika do Adblue jest łatwy. Urządzenie umieszcza się na końcu węża, zaraz przed pistoletem nalewowym. Po uruchomieniu przepływomierza, podczas przesyłu cieczy licznik odmierza jej ilość i wyświetla pomiar na elektronicznym wyświetlaczu. Oprócz pomiaru pojedynczego tankowania, użytkownik ma również wgląd do licznika podsumowującego dotychczasowe tankowania.

Licznik do AdBlue

Licznik do AdBlue

Liczniki do Adblue, określane również jako przepływomierze do Adblue to urządzenia przeznaczane do precyzyjnego pomiaru ilości przeładowywanego Adblue. Pomiar oparty jest na systemie turbinowym. Liczniki do Adblue bywają przydatne zwłaszcza w warsztatach samochodowych lub zakładach, które używają Adblue na potrzeby swojej działalności. Zapraszamy do przejrzenia oferty naszych przepływomierzy do Adblue.

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Indeks: F0040710A

Producent: PIUSI

Licznik AdBlue K24, 5-120 l/min - PIUSI

Recenzje: 0

Elektroniczny przepływomierz PIUSI K24 do AdBlue służy do pomiaru cieczy o małej lepkości. Pomiar cieczy opiera się na systemie turbinowym. Licznik AdBlue K24 posiada 4 cyfrowy licznik pojedynczego tankowania oraz 6 cyfrowy licznik sumujący. Przepływomierz można zamontować przed pistoletem nalewowym.

Cena
543,00 zł brutto
441,46 zł netto
Więcej
W magazynie

Indeks: AP0005

Producent: ADAM PUMPS

Licznik In Line do Adblue, 10-150 l/min - Adam Pumps

Recenzje: 0

Bardzo lekki i dokładny turbinowy licznik przepływu do paliwa In Line firmy Adam Pumps. Przepływomierz odmierza mocznik AdBlue lub wodę z dokładnością do +/- 0,5% w granicach przepływu od 10 do 150 l/min. W liczniku In Line zastosowano dwa przyłącza GW 1".

Cena
613,77 zł brutto
499,00 zł netto
Więcej
W magazynie