Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Jak działają pompy membranowe?

Pompy membranowe składają się z dwóch membran połączonych trzpieniem. W zależności od tego, pod którą z membran skierowany zostanie strumień sprężonego powietrza, zostanie ona wysunięta i cofnięta. Gdy jej wychylenie osiągnie maksymalny stopień, dystrybutor zostanie automatycznie przesterowany, a powietrze kierowane będzie pod drugą z membran. W procesie zasysania, na skutek cofania się membrany, w jej komorze powstaje podciśnienie, które powoduje zamknięcie zaworu tłocznego i jednoczesne otwarcie zaworu ssącego, czego efektem jest napływ cieczy do komory. Z kolei w procesie tłoczenia, po automatycznym przesterowaniu ruchu membran tworzy się nadciśnienie powodujące zamknięcie zaworu ssącego i otwarcie zaworu tłocznego, w wyniku czego następuje wypieranie cieczy.

Zalety pomp membranowych

Pompy membranowe dostępne w naszej ofercie to solidne urządzenia, wykazujące doskonałą odporność na rdzewienie. W porównaniu do tradycyjnych pomp, zapewniają lepszą wydajność pracy, dłuższą żywotność i większą niezawodność. Ich zróżnicowane parametry, a także możliwość zastosowania różnych rodzajów kołnierzy zabezpieczających ułatwiają dopasowanie do wielu potrzeb. Dzięki modularnym zaworom pneumatycznym z niskim pulsowaniem nie trzeba obawiać się o zatykanie. Nasze pompy membranowe są także łatwe w konserwacji i serwisowaniu, gdyż nie wymagają demontażu, a zaworami pneumatycznymi można operować od strony zewnętrznej.

Indeks: F0075010B
2 140,20 zł(netto)
2 632,45 zł (brutto)
Automatycznie zwijane sprężynowe zwijadło do węży paliwowych o średnicy 3/4" firmy PIUSI, zwijak z wężem o długości 14 metrów. Zalecana maksymalna długość węża którą możemy nawinąć na zwijak to 15 metrów.

Pompy membranowe

Filtruj według
Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby dodawać ulubione przedmioty.

Zarejestruj się

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy obserwowanych.

Zarejestruj się