Złącze Camlock – jak wybrać?

Przy wyborze odpowiedniego złącza Camlock należy kierować się przede wszystkim tym, jakiego rodzaju substancje lub gazy zamierzamy przesyłać z jego użyciem, gdyż agresywne medium będzie wymagało złącza wykonanego z odpowiedniego materiału. Szybkozłącza Camlock najczęściej wykonywane są z mosiądzu, aluminium, polipropylenu oraz stali 316. Istotne znaczenie ma także ciśnienie, pod jakim chcemy transportować ciecz. Warto przy tym pamiętać, że maksymalne ciśnienie robocze zależy nie tylko od wielkości złącza oraz materiału, z którego jest ono wykonane, ale także od rodzaju transportowanego materiału. W przypadku transportowania medium pod dużym ciśnieniem zwróćmy uwagę, czy złącze Camlock wyposażone jest w system uszczelniania, który zapewni bezwyciekowy przepływ oraz rozłączanie.

Rodzaje złącz Camlock

W naszej ofercie znajdują się 3 rodzaje Kamloków. Złącze Camlock typu A to męskie złącze, wyposażone w gwint wewnętrzny NPT lub BSP. Bywa przydatny w połączeniu węża z instalacją bądź innym wężem przy transporcie cieczy o niskim ciśnieniu, poniżej 18 bar. Złącze Camlock typu C to żeńskie złącze z „choinką”. Również używane jest przy niskich ciśnieniach pracy, doskonale sprawdzając się przy podłączeniu węża z instalacją stałą. Złącze Camlock typu DC również jest złączem żeńskim, idealnie sprawdzającym się w instalacjach przemysłowych, a także przy cysternach, które rozładowywane są przy wykorzystaniu złącza TW Euro.

Złącza Camlock

Złącza Camlock

Złącza Camlock to elementy niezwykle przydatne w przemyśle petrochemicznym, chemicznym, paliwowym czy też budowlanym, służące do przesyłu paliw płynnych, substancji chemicznych, a nawet gazów. Przy ich użyciu można połączyć ze sobą dwa węże, rurociągi albo zbiorniki. Często wykorzystywane są także na autocysternach. Montaż szybkozłącza Camlock, jak sama nazwa wskazuje, jest szybki i łatwy, gdyż następuje poprzez dociśnięcie dźwigni blokujących wtyk. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wysokojakościowych złącz Camlock.

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji