Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Węże przemysłowe

Węże uniwersalne to grupa węży, które pozwalają na przesyłanie cieczy, powietrza czy lekkich chemikaliów. Są elastycznymi wężami tłocząco-ssącymi o szerokim zastosowaniu. Możliwe jest zastosowanie niektórych ich rodzajów, spełniających odpowiednich wymagań higieniczności, w przesyłaniu produktów spożywczych. Tego rodzaju wąż powinien mieć opisane te rodzaje zastosowań w swojej charakterystyce katalogowej. Węże uniwersalne są wykonane z gumy oraz polichlorku winylu. Są one lekkie i delikatne. Niektóre modele są wzmacniane krzyżowym oplotem, dzięki czemu są one odporne jest na ścieranie, załamywanie się oraz na niekorzystne warunki atmosferyczne. Zaletą węży uniwersalnych jest duża elastyczność. Ich powierzchnia zewnętrzna oraz wewnętrzna jest gładka oraz przezroczystą, co pozwala na optyczną kontrolę nad przepływającą cieczą. Oferowane przez nas węże są zgodne jest z wymogami europejskimi 2007/19/EC (płyny symulacyjne A,B,C). Posiadają one różne długości oraz średnice. W zależności od ich średnicy ciśnienie robocze wynosi od 1 do 8 bar. Węże uniwersalne pozwalają na pracę w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych oraz szerokim zakresie temperatury. Wąż może pracować w temperaturze od -15°C do +70°C. Jest również odporny na promieniowanie UV. Odpowiednie końcówki do węży uniwersalnych montuje się przy użyciu odpowiednio dobranych skręcanych opasek i obejm. Niektóre z nich mogą być zaciskane tulejami zaciskowymi. Każdorazowo sposób montażu końcówek powinien być indywidualnie dopasowany do potrzeb oraz zastosowania węża. W przypadku wyboru węży wykonany z PCV, należy uwzględnić spadki ciśnienia roboczego, które występują w podwyższonej temperaturze. Węże uniwersalne mają szerokie zastosowanie. Pierwotne były używane do transportu powietrza, jednak obecnie stosuje się je w wielu gałęziach gospodarki. Są obecne w zakładach przemysłowych, w serwisach i warsztatach samochodowych. Można wykorzystywać je w rolnictwie, ogrodnictwie jak również w gospodarstwach domowych. Wykonane z materiałów transparentnych, pozwalają na wizualną kontrolę przesyłania lekkich chemikaliów, alkoholi, wody, cieczy nieagresywnych czy środków ochrony roślin.

Indeks: F0075010B
2 140,20 zł(netto)
2 632,45 zł (brutto)
Automatycznie zwijane sprężynowe zwijadło do węży paliwowych o średnicy 3/4" firmy PIUSI, zwijak z wężem o długości 14 metrów. Zalecana maksymalna długość węża którą możemy nawinąć na zwijak to 15 metrów.

Węże uniwersalne

Filtruj według
Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby dodawać ulubione przedmioty.

Zarejestruj się

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy obserwowanych.

Zarejestruj się