Łącznik węży strażackich

Złączka ssawna popularnie stosowana jest do łączenia węży strażackich, stąd jej nazwa – złącze strażackie. Równie dobrze znajduje jednak zastosowanie przy giętkich wężach ssawnych używanych do transportu wody pitnej czy też w rolnictwie – do łączenia przewodów przesypowych i transportu pneumatycznego granulatów lub proszków. Złącza ssawne dostępne w naszej ofercie wykonane są z wysokiej jakości aluminium, dzięki czemu są lekkie i odporne na korozję. Zapewniają doskonale szczelne połączenie. Obsługa złącza strażackiego jest łatwa i bezproblemowa.

Posiadamy znormalizowane złączki ssawne marki Storz, które nadadzą się do węży o średnicy wewnętrznej 25 mm, 52 mm lub 75 mm. Przygotowane są do pracy zarówno przy podciśnieniu, jak i nadciśnieniu, przy czym ciśnienie nie może przekraczać 48 bar. Każda złączka ssawna składa się z uszczelki, korony, pierścienia oporowego i tulei.

Pokrywa nasady hydrantowej

Pokrywa nasady hydrantowej używana jest do zabezpieczania nasad na rurociągach lub armaturze. Często służy do zaślepiania linii pożarniczych albo kroćców urządzeń gaśniczych, które zakończone są nasadami.

Pokrywa nasady hydrantowej wykonana z wysokojakościowego aluminium to gwarancja antykorozyjności i niewielkiej wagi. Wybierając odpowiednią pokrywę zwróćmy uwagę na parametry dotyczące maksymalnego ciśnienia, przy jakim jest w stanie pracować. Niektóre modele naszych pokryw są przystosowane do pracy przy ciśnieniu roboczym wynoszącym nawet 2,6 MPa. Nie zapominajmy także, że wielkość pokrywy nasady hydrantowej musi być dopasowana względem średnicy nasady rurociągu lub armatury. Nasze produkty przeznaczone są do zaślepiania hydrantów lub nasad o średnicy 25 mm, 52 mm lub 75 mm.

Złącza strażackie

Menu

Ustawienia

Utwórz bezpłatne konto, aby zapisywać ulubione przedmioty.

Zalogować się