Wysysarka oleju – elektryczna czy pneumatyczna?

O ile wysysarki oleju elektryczne podłączamy do gniazdka, wysysarki pneumatyczne wymagają podłączenia do kompresora. Istotna różnica tkwi również w ich wydajności, czyli w maksymalnej szybkości ssania. Podczas, gdy przeciętna warsztatowa wysysarka oleju elektryczna jest w stanie przepompować w ciągu minuty 10 litrów oleju, wysysarki do oleju pneumatyczne mają osiągi na poziomie 2 litrów na minutę.

Na rynku możemy spotkać elektryczne wysysarki do oleju zasilane różnym napięciem. Tanie wysysarki często zasilane są napięciem o wartości zaledwie 12V. Zapewniają one słabą wydajność, ale bywają przydatne w sytuacjach awaryjnych. Na potrzeby niewielkiego warsztatu najlepiej wybrać wysysarkę do oleju 230V.

Wysysarka do oleju – na co zwrócić uwagę?

Warsztatowa wysysarka oleju jest urządzeniem kupowanym raz na długi czas. Warto więc postawić na sprzęt, który zapewni nam komfort użytkowania. Wybierając wysysarkę oleju zwracajmy uwagę na pojemność zbiornika na zużyty olej. Pojemnik 16-litrowy lub większy to wygoda związana z rzadszą koniecznością opróżniania.

Ważny jest także zestaw sond dołączany do wysysarki oleju. Umożliwiają one odsysanie oleju silnikowego w wygodny sposób, bez wchodzenia do kanału. Sondy różnią się między sobą średnicą, długością oraz materiałem wykonania. Wysysarka z sondą elastyczną zwiększa możliwości wygodnego przeprowadzenia wymiany oleju. Wpływ na to ma również długość węża ssawnego.

Wysysarki oleju

Wysysarki oleju

Wysysarka do oleju to urządzenie, w które wyposażony powinien być każdy warsztat samochodowy. Przy jego użyciu z łatwością poradzimy sobie z wymianą oleju silnikowego w samochodzie, a także zminimalizujemy ryzyko zabrudzenia stanowiska pracy. W naszej ofercie znajdą Państwo wysysarki oleju elektryczne oraz pneumatyczne. Posiadamy nowoczesne i wysokojakościowe urządzenia, które zapewniają sprawną i bezpieczną pracę. Oferowane wysysarki do oleju doskonale nadają się do profesjonalnych zastosowań warsztatowych.

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-8 z 12 pozycji

Aktywne filtry

Indeks: F0050000B

Producent: PIUSI

Wysysarka do oleju napędowego CAMBIAOLIO - PIUSI

Recenzje: 0

Wysysarka do oleju zasilana napięciem 230V przeznaczona do wysysania przepracowanego oleju silnikowego. Wysysarka wyposażona w sondy, ciśnieniomierz oraz zbiornik na zużyty olej silnikowy.

Cena
2 002,16 zł brutto
1 627,77 zł netto
Więcej
W magazynie

Indeks: 43016

Producent: RAASM

Pneumatyczna wysysarka do oleju 16 l - RAASM

Recenzje: 0

Wysysarka do przepracowanego oleju silnikowego zasilana sprężonym powietrzem z 16 litrowym zbiornikiem. Maksymalna prędkość wysysania oleju to 2 litry/min. W zestawie znajduje się 9 elastycznych i metalowych sond.

Cena
1 062,06 zł brutto
863,46 zł netto
Więcej
W magazynie

Indeks: 43024

Producent: RAASM

Pneumatyczna wysysarka do oleju 24 l - RAASM

Recenzje: 0

Wysysarka do oleju przepracowanego firmy RAASM w zestawie z kompletem 6 elastycznych i metalowych sond oraz 3 do pojazdów BMW, Citroen i Volkswagen . Urządzenie wyposażone w 2 metrowy wąż ssawny oraz 24 litrowy zbiornika za zużyty olej silnikowy.

Cena
1 181,88 zł brutto
960,88 zł netto
Więcej
W magazynie