Wysysarka oleju – elektryczna czy pneumatyczna?

O ile wysysarki oleju elektryczne podłączamy do gniazdka, wysysarki pneumatyczne wymagają podłączenia do kompresora. Istotna różnica tkwi również w ich wydajności, czyli w maksymalnej szybkości ssania. Podczas, gdy przeciętna warsztatowa wysysarka oleju elektryczna jest w stanie przepompować w ciągu minuty 10 litrów oleju, wysysarki do oleju pneumatyczne mają osiągi na poziomie 2 litrów na minutę.

Na rynku możemy spotkać elektryczne wysysarki do oleju zasilane różnym napięciem. Tanie wysysarki często zasilane są napięciem o wartości zaledwie 12V. Zapewniają one słabą wydajność, ale bywają przydatne w sytuacjach awaryjnych. Na potrzeby niewielkiego warsztatu najlepiej wybrać wysysarkę do oleju 230V.

Wysysarka do oleju – na co zwrócić uwagę?

Warsztatowa wysysarka oleju jest urządzeniem kupowanym raz na długi czas. Warto więc postawić na sprzęt, który zapewni nam komfort użytkowania. Wybierając wysysarkę oleju zwracajmy uwagę na pojemność zbiornika na zużyty olej. Pojemnik 16-litrowy lub większy to wygoda związana z rzadszą koniecznością opróżniania.

Ważny jest także zestaw sond dołączany do wysysarki oleju. Umożliwiają one odsysanie oleju silnikowego w wygodny sposób, bez wchodzenia do kanału. Sondy różnią się między sobą średnicą, długością oraz materiałem wykonania. Wysysarka z sondą elastyczną zwiększa możliwości wygodnego przeprowadzenia wymiany oleju. Wpływ na to ma również długość węża ssawnego.

Wysysarki oleju

Filtruj według

Menu

Ustawienia

Utwórz bezpłatne konto, aby zapisywać ulubione przedmioty.

Zalogować się