Pistolet do ropy – jaki wybrać?

Wybierając pistolet do tankowania paliwa, musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze, upewnijmy się, czy jest od przeznaczony do przepompowywania oleju napędowego. Po drugie, zdecydujmy, czy zależy nam na pistolecie manualnym czy automatycznym. Ten drugi charakteryzuje się tym, że w momencie, gdy zbiornik paliwa jest maksymalnie napełniony, pistolet automatycznie wyłącza przepływ paliwa, zapobiegając tym samym wyciekowi.

Koniecznie należy sprawdzić również kwestie czysto techniczne, czyli to, czy wybierany pistolet będzie pasował do posiadanego węża tłocznego. W tym celu zorientujmy się w parametrach dotyczących rodzaju gwintu i średnicy wylewki. Pamiętajmy też, że jeśli średnica wylewki wynosi np. 24 mm, to pistolet będzie pasował do pojazdów lub maszyn, w którym średnica wlewu paliwa jest mniejsza niż 24 mm.

Równie ważną kwestią jest wydajność pistoletu do tankowania paliwa. Warto porównać parametry przepływu. Są one podawane jako liczba litrów paliwa, którą pistolet jest w stanie przepompować w ciągu jednej minuty. Jeśli przewidujemy, że pistolet do ropy będzie intensywnie użytkowany, warto, by parametr przepływu miał jak największą wartość, gdyż wówczas tankowanie będzie przebiegało sprawniej.

Pistolety do oleju napędowego

Filtruj według

Menu

Ustawienia

Utwórz bezpłatne konto, aby zapisywać ulubione przedmioty.

Zalogować się