Filtry do dystrybutora paliwa

Paliwo które dostarczane przez dostawców do naszych dwupłaszczowych zbiorników do magazynowania oleju napędowego nie zawsze jest idealnej jakości, dlatego we własnym zakresie powinniśmy zainstalować filtr wstępnego oczyszczania paliwa. W ofercie posiadamy szklany filtr paliwa włoskiej firmy PIUSI Clear Captor o dokładności 5 µm. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie puszkowego filtra CF-60 lub CF-100 o dokładności 10 µm. W ofercie posiadamy również zamienniki filtrów o znacznie niższej cenie.

Separatory wody

Kolejnym etapem wstępnego oczyszczania paliwa jest zastosowanie separatora wody. Głównym zadaniem któremu musi sprostać separator wody jest odseparowanie wody z oleju napędowego oraz podobnie jak filtr paliwa oczyszczenie oleju z cząstek stałych które się w nim znajdują. Najbardziej popularne separatory wody podobnie jak filtry paliwa Clear Captor to szklane, przezroczyste filtry z wymiennymi wkładami, które odseparowują wodę z oleju napędowego oraz oczyszczają go z cząstek stałych większych od 30 µm. Innym rozwiązaniem to puszkowe separatory Water Captor 70-30 lub 150-30 firmy PIUSI.

Rodzaje filtów do oleju

Nasza oferta obejmuje filtry paliwa i separatory wody do oleju napędowego, olejów, benzyny jak również do AdBlue, praktycznie do wszystkich dystrybutorów paliw, oferowanych zarówno przez Polskie jak i zagraniczne firmy. Najczęściej spotykane filtry i separatory w Polsce występują pod nazwą Clear Captor firmy PIUSI, ich zaletą jest przezroczysta obudowa oraz możliwość zastosowania wkładu filtra paliwa, wkładu separatora wody, lub wkładu BIO, który przeznaczony jest do BIO paliw. Innym rozwiązaniem zastosowanie jest filtrów i separatorów wody w obudowie puszkowej. Filtry puszkowe oprócz standardowych zastosowań podobnie jak przezroczyste filtry Clear Captor do oczyszczania olej napędowego, benzyny oraz biodiesla, mogą być stosowane również do filtrowania gęstych olejów tj. olej silnikowy, hydrauliczny, przekładniowy czy przepracowany.

Zamienniki filtrów

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo zamienniki lub oryginalne filtryvi separatory wody stosowane w układach do dystrybucji paliw płynnych  największych producentów zbiorników dwupłaszczowych w Polsce m.in Swimer, Fortis, JCB, Kingspan.

Filtry do dystrybutorów

Filtry do dystrybutorów

Każdy układ do dystrybucji paliwa w powinien być wyposażony w filtr wstępnego oczyszczania paliwa czyli filtr paliwa, separator wody, lub oba urządzenia w jednym czyli filtr paliwa z separatorem wody. Filtry i separatory wody montuje się przed lub za pompą do oleju. W ofercie posiadamy filtry paliwa do dystrybutorów firmy PIUSI i HIFI. Separatory wody oczyszczają paliwo z cząstek stałych oraz odseparowują wodę z oleju, natomiast filtry paliwa oczyszczają paliwo z cząstek stałych o określonej wielkości.

Jest 25 produktów.

Pokazano 1-8 z 25 pozycji

Indeks: F00611B00

Marka: PIUSI

Filtr paliwa Clear Captor 100 l/min - PIUSI

Recenzje: 0

Filtr paliwa Clear Captor PIUSI 5µm przeznaczony oleju napędowego, opałowego, ON, ropy oraz biodiesla w szklanej obudowie. Maksymalny przepływ paliwa przez filtr PIUSI Clear Captor wynosi 100l/min. W zestawie znajdują się dwa wkłady, przezroczysta obudowa i głowica.

Cena
359,00 zł brutto
291,87 zł netto
Więcej
W magazynie

Indeks: F00611B10

Marka: PIUSI

Separator wody Clear Captor 70l/min do oleju - PIUSI

Recenzje: 0

Separator wody Clear Captor PIUSI 30µm w przezroczystej szklanej obudowie. Separator Clear Captor odseparowuje wodę z paliwa oraz oczyszcza olej z cząstek stałych większych od 30µm. W zestawie dwa wkłady (separatory), przezroczysta obudowa i głowica.

Cena
455,00 zł brutto
369,92 zł netto
Więcej
W magazynie

Indeks: F00611B60

Marka: PIUSI

Filtr biodiesel Clear Captor 100l/min - PIUSI

Recenzje: 0

Filtr BIO Clear Captor PIUSI 125µm przeznaczony do paliwa, oleju, ropy i biodiesla. Przepływ paliwa przez filtr BIO Clear Captor wynosi 100l/min. W komplecie dwa wymienne wkłady, przezroczysta obudowa oraz głowica 2 x GW 1" BSP.

Cena
450,00 zł brutto
365,85 zł netto
Więcej
W magazynie

Indeks: 015856000

Marka: PIUSI

Wkład filtr paliwa do Clear Captor 100l/min - PIUSI

Recenzje: 0

Wymienny wkład do filtra paliwa Clear Captor PIUSI montowany w przezroczystej obudowie przeznaczony do filtrowania oleju napędowego, opałowego, biodiesla z zanieczyszczeń. Maksymalny przepływ przez filtr paliwa PIUSI Clear Captor wynosi 100l/min.

Cena
65,00 zł brutto
52,85 zł netto
Więcej
W magazynie

Indeks: SN 80527

Marka: HIFI FILTER

Wkład filtr paliwa do Clear Captor 100l/min - HIFI FILTER

Recenzje: 0

Filtr paliwa firmy HIFI wkręcany do przezroczystego filtra paliwa Clear Captor. marki PIUSI. Wymienny filtr paliwa SN 80527 oczyszcza olej napędowy lub benzynę z zanieczyszczeń, których wielkość przekracza 5µm.

Cena
59,50 zł brutto
48,37 zł netto
Więcej
W magazynie

Indeks: 015970000

Marka: PIUSI

Wkład separator wody do Clear Captor 70l/min - PIUSI

Recenzje: 0

Wymmienny wkład przeznaczony do montażu separatorach wody Clear Captor firmy PIUSI. Separator wody 015970000 usuwa mikrozanieczyszczenia większe od 30µm oraz wodę z paliwa, które jest przepompowywane do pojazdu.

Cena
108,00 zł brutto
87,80 zł netto
Więcej
W magazynie

Indeks: SN 80518

Marka: HIFI FILTER

Wkład separator wody do Clear Captor 70l/min - HIFI FILTER

Recenzje: 0

Wkład firmy HIFI FILTER pasujący do przezroczystej obudowy Clear Captor firmy PIUSI przeznaczony do odseparowywania wody z oleju napędowego oraz oczyszczający paliwo z cząstek stałych większych od 30µm.

Cena
87,46 zł brutto
71,11 zł netto
Więcej
W magazynie

Indeks: F00611060

Marka: PIUSI

Wkład filtr biodiesel do Clear Captor 100l/min - PIUSI

Recenzje: 0

Wymienny wkład do filtra paliwa Clear Captor PIUSI montowany w przezroczystej obudowie przeznaczony do filtrowania oleju napędowego, opałowego, biodiesla z zanieczyszczeń. Maksymalny przepływ przez filtr paliwa PIUSI Clear Captor wynosi 100l/min (26,4gpm).

Cena
102,00 zł brutto
82,93 zł netto
Więcej
W magazynie