Filtry i separatory wody

Paliwo stosowane do napędzania maszyn rolniczych czy pojazdów z silnikiem Diesla powinno być zawsze dokładnie oczyszczone filtrami paliwa oraz separatorami wody przed ostatecznym zatankowaniem pojazdu. Jak wiadomo, jakość paliwa na stacjach benzynowych czasami pozostawia wiele do życzenia m.in. ze względu na brak lub zużyty filtr do paliwa lub tzw. „chrzczone paliwa”, przez co jakość paliwa jest dużo niższej jakości. W konsekwencji wyżej wymienionych zaniedbań silniki w naszych pojazdach zużywają się dużo szybciej.

Filtr do dystrybutora paliwa

Jednym z rozwiązań, które możemy zastosować w swojej firmie lub gospodarstwie rolnym jest korzystanie z własnego zbiornika do magazynowania i wewnętrznej dystrybucji oleju napędowego, który wyposażony jest w układ do dystrybucji oleju z separatorem wody oraz filtrem do oleju napędowego. Tankując pojazdy u siebie oraz stosując odpowiednie filtry i separatory w układach dystrybucyjnych mamy pewność, że paliwo będzie najwyższej jakości, filtr paliwa usunie zanieczyszczania o wielkości 5µm. natomiast separatory wody usunie drobinki wody z oleju napędowego.

Rodzaje filtów do oleju

Nasza oferta obejmuje filtry paliwa i separatory wody do oleju napędowego, olejów, benzyny jak również do AdBlue, praktycznie do wszystkich dystrybutorów paliw, oferowanych zarówno przez Polskie jak i zagraniczne firmy. Najczęściej spotykane filtry i separatory w Polsce występują pod nazwą Clear Captor firmy PIUSI, ich zaletą jest przezroczysta obudowa oraz możliwość zastosowania wkładu filtra paliwa, wkładu separatora wody, lub wkładu BIO, który przeznaczony jest do BIO paliw. Innym rozwiązaniem zastosowanie jest filtrów i separatorów wody w obudowie puszkowej. Filtry puszkowe oprócz standardowych zastosowań podobnie jak przezroczyste filtry Clear Captor do oczyszczania olej napędowego, benzyny oraz biodiesla, mogą być stosowane również do filtrowania gęstych olejów tj. olej silnikowy, hydrauliczny, przekładniowy czy przepracowany.

Zamienniki filtrów

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo zamienniki lub oryginalne filtryvi separatory wody stosowane w układach do dystrybucji paliw płynnych  największych producentów zbiorników dwupłaszczowych w Polsce m.in Swimer, Fortis, JCB, Kingspan.

Głowice do filtrów paliwa

Najczęściej stosowaną średnicą w instalacjach paliwowych jest średnica 1” BSP, dlatego większość głowic, które montowane są u układach dystrybucyjnych posiada właśnie gwint wewnętrzy 1” BSP. Zastosowanie tego typu gwintu pozwala bez żadnych redukcji połączyć filtr z innymi elementami dystrybutora. Głowice do filtrów paliwa różnią się między sobą średnicą (średnica filta) oraz gwintem zewnętrznym, do którego wkręcamy filtr do oleju. W zbiornikach do oleju napędowego stosowane są głowice z gwintem:

- 3/4” BSP (Filtr CF 60 - PIUSI, SH 63061 – HIFI FILTER, SW 60 – SWIMER),

- 1 1/12” UNF (Separator CFD 70-30, SW-101467 – SWIMER)

- 1 1/4” BSP (CF 100 – PIUSI, SH 63161 – HIFI FILTER, CFD 15-30 – PIUSI)

Filtry do dystrybutorów

Filtry do dystrybutorów

Jest 13 produktów.

Pokazano 1-8 z 13 pozycji

Indeks: F00611B00

Marka: PIUSI

Filtr paliwa Clear Captor 100 l/min do oleju napędowego - PIUSI

Recenzje: 0

Filtr Clear Captor PIUSI 5µm przeznaczony do paliwa, oleju napędowego, opałowego, ON, ropy oraz biodiesla w przezroczystej obudowie. Maksymalny przepływ paliwa przez filtr PIUSI Clear Captor wynosi 100l/min. W zestawie znajdują się dwa wymienne wkłady, przezroczysta obudowa oraz głowica z wejściem i wyjściem 1" BSP.

Cena
339,00 zł brutto
275,61 zł netto
Więcej
W magazynie

Indeks: F00611B10

Marka: PIUSI

Separator wody Clear Captor 70l/min do oleju - PIUSI

Recenzje: 0

Separator wody Clear Captor PIUSI 30µm przeznaczony do paliwa, oleju napędowego, opałowego, ON, ropy oraz biodiesla w przezroczystej obudowie. Maksymalny przepływ paliwa przez separator wody PIUSI Clear Captor wynosi 70l/min (18,5 gpm). W zestawie znajdują się dwa wymienne wkłady, przezroczysta obudowa oraz głowica z wejściem i wyjściem 1" BSP.

Cena
425,00 zł brutto
345,53 zł netto
Więcej
W magazynie

Indeks: F00611B60

Marka: PIUSI

Filtr BIO do Biodiesla Clear Captor 100l/min - PIUSI

Recenzje: 0

Filtr Clear Captor PIUSI 5µm przeznaczony do paliwa, oleju napędowego, ON, ropy oraz biodiesla w przezroczystej obudowie. Maksymalny przepływ paliwa przez filtr PIUSI Clear Captor wynosi 100l/min (26,4 gpm). W zestawie znajdują się dwa wymienne wkłady, przezroczysta obudowa oraz głowica z wejściem i wyjściem 1" BSP.

Cena
405,00 zł brutto
329,27 zł netto
Więcej
W magazynie

Indeks: 015856000

Marka: PIUSI

Wkład filtr paliwa do Clear Captor 100l/min - PIUSI

Recenzje: 0

Wymienny wkład do filtra paliwa Clear Captor PIUSI montowany w przezroczystej obudowie przeznaczony do filtrowania oleju napędowego, opałowego, biodiesla z zanieczyszczeń. Maksymalny przepływ przez filtr paliwa PIUSI Clear Captor wynosi 100l/min.

Cena
65,00 zł brutto
52,85 zł netto
Więcej
W magazynie

Indeks: SN 80527

Marka: HIFI FILTER

Wkład filtra oleju do Clear Captor 100l/min, - HIFI FILTER

Recenzje: 0

Filtr paliwa firmy HIFI wkręcany do przezroczystego filtra paliwa Clear Captor. marki PIUSI. Wymienny filtr paliwa SN 80527 oczyszcza olej napędowy lub benzynę z zanieczyszczeń, których wielkość przekracza 5µm.

Cena
59,50 zł brutto
48,37 zł netto
Więcej
W magazynie

Indeks: 015970000

Marka: PIUSI

Wkład separator wody do Clear Captor 70l/min - PIUSI

Recenzje: 0

Wymmienny wkład przeznaczony do montażu separatorach wody Clear Captor firmy PIUSI. Separator wody 015970000 usuwa mikrozanieczyszczenia większe od 30µm oraz wodę z paliwa, które jest przepompowywane do pojazdu.

Cena
104,00 zł brutto
84,55 zł netto
Więcej
W magazynie

Indeks: SN 80518

Marka: HIFI FILTER

Wkład separator wody do Clear Captor 70l/min - HIFI FILTER

Recenzje: 0

Wkład firmy HIFI FILTER pasujący do przezroczystej obudowy Clear Captor firmy PIUSI przeznaczony do odseparowywania wody z oleju napędowego oraz oczyszczający paliwo z cząstek stałych większych od 30µm.

Cena
96,00 zł brutto
78,05 zł netto
Więcej
W magazynie

Indeks: F00611060

Marka: PIUSI

Wkład filtr biodiesel do Clear Captor 100l/min - PIUSI

Recenzje: 0

Wymienny wkład do filtra paliwa Clear Captor PIUSI montowany w przezroczystej obudowie przeznaczony do filtrowania oleju napędowego, opałowego, biodiesla z zanieczyszczeń. Maksymalny przepływ przez filtr paliwa PIUSI Clear Captor wynosi 100l/min (26,4gpm).

Cena
99,00 zł brutto
80,49 zł netto
Więcej
W magazynie